Historia
Z życia parafii
Nasi duszpasterze
Intencje i ogłoszenia
Brama III Tysiąclecia
Krzyże i kapliczki
Grupy parafialne
Siostry Służebniczki
Galeria zdjęć
Kamera internetowa
Ciekawe linki
Sakramenty
Pogrzeby
Kontakt
Różne
 

Kapłani wywodzący się z chełmskiej parafii

 ks. Łukasz Kwit
ur. 26 lutego 1989 w Tychach, święcenia otrzymał 16 czerwca 2018 w Wiedniu. Obecnie pracuje w Wiedniu.
 o. Łukasz Biedalak OSPPE
ur. 18 listopada 1983 w Czeladzi, święcenia otrzymał 24 maja 2014 w bazylice na Jasnej Górze.
 ks. Szymon Resiak
ur. 03 stycznia 1987 w Tychach, święcenia otrzymał 12 maja 2012 w Katowicach. Wikariusz w parafii św. Anny w Nikiszowcu.
 ks. Tomasz Jochemczyk
święcenia otrzymał 18 grudnia 2010 we Włoszech.
Pracuje w diecezji Albenga-Imperia w północnych Włoszech.
 ks. Tomasz Klikowicz
ur. 21 lutego 1982 w Mysłowicach, święcenia otrzymał 10 maja 2008 w Katowicach.
Wikariusz w parafii św. Antoniego w Rybniku.
 ks. Marek Zyzak
ur. 22 października 1978 w Mysłowicach, święcenia otrzymał 10 maja 2003 w Katowicach.
Wikariusz w parafii NSPJ w Czerwionce-Leszczynach.
 ks. dr Bernard Rak
ur. 18 sierpnia 1970 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 11 maja 1996 w Katowicach.
Doktor nauk teologicznych w zakresie teologii moralnej. Proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie, redaktor Kalendarza Liturgicznego Archidiecezji Katowickiej, diecezjalny moderator powołań, delegat Arcybiskupa do Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań, członek Rady Duszpasterskiej.
 ks. Roman Woźniak
ur. 11 stycznia 1965 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 15 maja 1993 Katowicach.
Proboszcz w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Orzeszu-Zazdrości.
 o. Cherubin Marian Kuczowicz OFM
ur. 04 sierpnia 1962 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 25 sierpnia 1992 w Panewnikach.
Pracował w Czechach. Zmarł 12 października 2010.
 ks. Andrzej Pastwa
ur. 08 lipca 1960 w Mysłowicach, święcenia otrzymał 31 stycznia 1987 Katowicach.
Doktor habilitowany nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego, kierownik Zakładu Prawa Kanonicznego na Wydziale Teologicznym UŚ, sędzia diecezjalny, członek Rady Wydziału Teologicznego UŚ.
 ks. Paweł Szumilas
ur. 28 kwietnia 1960 w Mysłowicach, święcenia otrzymał 27 marca 1986 w Katowicach.
Proboszcz parafii NSPJ w Katowicach-Murckach, kapelan szpitalny.
 ks. Konrad Opitek
ur. 22 kwietnia 1958 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 04 kwietnia 1985 w Katowicach.
Proboszcz parafii pw. św. Jerzego w Rydułtowach.
 ks. Bernard Drozd
ur. 27 listopada 1958 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 19 kwietnia 1984 w Katowicach.
Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, asystent kościelny Katolickiego Parafialnego Klubu Sportowego "Halemba".
 ks. Józef Szklorz
ur. 23 marca 1956 w Imielinie, święcenia otrzymał 31 marca 1983 w Katowicach.
Proboszcz parafii pw. bł. Karoliny w Tychach, dziekan dekanatu Tychy Nowe, kapelan Jego Świątobliwości, dyrektor ośrodka Caritas "Christoforos" w Tychach, członek Rady Kapłańskiej, Rady Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego, Archidiecezjalnej Komisji Liturgicznej.
 ks. Andrzej Halemba
ur. 19 listopada 1954 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 03 kwietnia 1980 w Katowicach.
Doktor nauk teologicznych w zakresie misjologii. Obecnie pracuje w Kirche in Not w Niemczech.
 ks. Ludwik Synowiec SDB
ur. 12 maja 1954 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 19 czerwca 1985 w Krakowie.
Kapelan sióstr Albertynek w Zakopanem (w drodze na Kalatówki).
Zmarł 12 listopada 2016.
 ks. Franciszek Radwański
ur. 05 lipca 1952 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 23 marca 1978 w Katowicach.
Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Rybniku.
 ks. prof. dr hab. Jerzy Myszor
ur. 11 maja 1950 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 27 marca 1975 w Katowicach.
Prof. dr hab. nauk humanistycznych w zakresie historii, dr teologii, kapelan Jego Świątobliwości, profesor zwyczajny i kierownik Zakładu Teologii Patrystycznej i Historii Kościoła na Wydziale Teologicznym UŚ, konsultor Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski (Sekcja Nauk Historycznych), cenzor książek, członek Rady Wydziału Teologicznego, Rady Naukowej "Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych", redakcji "Materiały i Studia z Dziejów Śląska".
 ks. Bernard Halemba
ur. 11 maja 1950 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 27 marca 1975 w Katowicach.
Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Brzęczkowicach, kierownik duchowy Kurii Mysłowickiej Legionu Maryi.
 ks. Jan Buchta
ur. 04 lutego 1949 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 19 kwietnia 1973 w Katowicach.
Emeryt, mgr prawa kanonicznego, sędzia diecezjalny, członek Rady Kapłańskiej.
 ks. prałat Franciszek Balion
ur.4 czerwca 1947 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 30 marca 1972 w Katowicach.
Proboszcz parafi pw. Znalezienia Krzyża w Rusinowicach dziekan, członek: Kolegium Konsultorów, Rady Kapłańskiej, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.
 ks. kanonik Paweł Buchta
ur. 26 października 1946 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 08 kwietnia 1971 w Katowicach.
Kanonik honorowy, mgr prawa kanonicznego, sędzia diecezjalny, opiekun duchowy Kurii Katowice-Zachód Legionu Maryi, kapelan Związku Górnośląskiego. Emeryt.
 ks. prof. dr hab. Wincenty Myszor
ur. 22 maja 1941 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 06 czerwca 1965 Katowicach.
Prof. dr hab. nauk humanistycznych, kapelan Jego Świątobliwości, profesor zwyczajny w Zakładzie Teologii Patrystycznej i Historii Kościoła na Wydziale Teologicznym UŚ, członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, członek Rady Wydziału Teologicznego UŚ, członek Rady Naukowej "Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych". Zmarł 19 lutego 2017.
 ks. kanonik Alojzy Ślósarczyk
ur. 13 grudnia 1938 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 24 czerwca 1966 we Wrocławiu. Doktor prawa kanonicznego, wiceoficjał Sądu Duchownego we Wrocławiu, adiunkt na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, kanonik gremialny Metropolitalnej Kapituły Katedralnej we Wrocławiu.
 ks. Stanisław Chrostek
ur. 06 listopada 1938 w Goławcu, święcenia otrzymał 24 czerwca 1962 w Katowicach. Emeryt - obecnie mieszka w domu księży emerytów w Bielsku-Białej.
 ks. Henryk Sajdok
ur. 07 lipca 1938 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 24 czerwca 1962 w Katowicach.
Zmarł 21 czerwca 2012.
 o. Józef Pastwa SDB
ur. 25 kwietnia 1937 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 22 czerwca 1964 w Krakowie.
Pracuje w zakładzie salezjanskim w Berlinie.
 o. Józef Synowiec OCD
ur. 07 października 1936 w Chełmie Śląskim, I profesja 1953 w Czernej, święcenia otrzymał w 1964 w Krakowie.
Od 1991 na misjach na Białorusi w Naroczy - pełni rolę wykładowcy w postulacie Ojców Karmelitów.
 ks. Paweł Szolonek
ur. 20 maja 1934 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 23 czerwca 1957 w Katowicach.
Emeryt.
 ks. Alojzy Binda
ur. 27 maja 1934 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 23 czerwca 1957 w Katowicach.
Zmarł 5 czerwca 2018.
 ks. Franciszek Ryszka
ur. 31 sierpnia 1928 w Chełmie Śląskim.
 ks. Franciszek Wadas
ur. 27 listopada 1921 w Chełmie Śląskim.
 o. Franciszek Socha SDB
ur. 12 listopada 1920 w Chełmie Śląskim.
 o. Konrad Pyrcik OH
ur. 20 lutego 1920 w Chełmie Śląskim, święcenia otrzymał 21 czerwca 1969 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zmarł w 1991 i został pochowany w Warszawie.
 ks. Jan Domański
ur. 11 września 1909 w Kopciowicach.
 ks. Józef Ryszka
ur. 19 sierpnia 1917 w Chełmie Śląskim.
 ks. Paweł Jochemczyk
ur. 11 czerwca 1914 w Chełmie Śląskim.
 ks. Walter Jaesche
ur. 11 grudnia 1886 w Wiśle Wielkiej.
 ks. Franciszek Musioł
ur. 24 grudnia 1843 w Imielinie.
 ks. Emil Schmaus
ur. 21 września 1822 w Kopciowicach.
 ks. Józef Synowiec
ur. 08 października 1818 w Chełmie Śląskim.

© 2004-2018 Parafia Chełm Śląski. All rights reserved