Historia
Z życia parafii
Nasi duszpasterze
Intencje i ogłoszenia
Brama III Tysiąclecia
Krzyże i kapliczki
Grupy parafialne
Siostry Służebniczki
Galeria zdjęć
Kamera internetowa
Ciekawe linki
Sakramenty
Pogrzeby
Kontakt
Różne
 

Wikariusze posługujący w chełmskiej parafii

 ks. Paweł Gajda
wikariusz w latach: 2012-2015
ur. 14 stycznia 1987 w Jastrzębiu-Zdroju, święcenia otrzymał 12 maja 2012 roku w Katowicach.
Wikariusz w parafii Najœwiętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku-Niedobczycach. Duszpasterz pomocniczy ministrantów w Archidiecezji Katowickiej.
 ks. Marcin Chmielewski
wikariusz w latach: 2009-2012
ur. 15 listopada 1977 w Tychach, święcenia otrzymał 11 maja 2002 roku w Katowicach.
Obecnie pracuje w Czechach.
 ks. Mirosław Friedrich
wikariusz w latach: 2006-2009
ur. 18 stycznia 1968 w Mysłowicach, święcenia otrzymał 16 maja 1992 roku w Katowicach.
Proboszcz w parafii św. Jana Chrzciciela w Studzienicach.
 ks. Tomasz Żańczak
wikariusz w latach: 2003-2006
ur. 31 marca 1978 w Tychach, święcenia otrzymał 10 maja 2003 w Katowicach.
Wikariusz w parafii św. Barbary w Katowicach-Giszowcu.
 ks. dr Robert Kaczmarek
wikariusz w latach: 1998-2003
ur. 20 lutego 1972 w Wodzisławiu Śląskim, święcenia otrzymał 11 maja 1996 w Katowicach.
Wizytator katechizacji w archidiecezji katowickiej.
 ks. Adam Sekściński
wikariusz w latach: 1995-1998
ur. 31 sierpnia 1966 w Czernichowie (archidiecezja krakowska), święcenia otrzymał 16 maja 1992 w Katowicach.
Rezyduje w parafii św. Floriana w Chorzowie. Redaktor portalu internetowego wiara.pl.
 ks. Jacek Jadasz
wikariusz w latach: 1992-1995
ur. 24 kwietnia 1964 w Katowicach, święcenia otrzymał 13 maja 1989 w Katowicach.
Proboszcz w parafii męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Grzawie. Członek Rady Kapłańskiej.
 ks. Andrzej Żmuda
wikariusz w latach: 1989-1992
ur. 14 maja 1955 w Rybniku, święcenia otrzymał 08 kwietnia 1982 w Katowicach.
Proboszcz w parafii Bożego Ciała w Kończycach.
 śp. ks. Adam Łapuszek
wikariusz w latach: 1986-1989
ur. 06 października 1954 w Wapienicy (diecezja bielsko-żywiecka), święcenia otrzymał 03 kwietnia 1980 w Katowicach.
 śp. ks. Marian Patyk (1953-1998)
wikariusz w latach: 1983-1986
 ks. Jerzy Otrzonsek
wikariusz w latach: 1983
 ks. Andrzej Gawełczyk
wikariusz w latach: 1982-1983
ur. 11 sierpnia 1950 w Jastrzębiu Zdroju, święcenia otrzymał 27 marca 1975 w Katowicach.
Rezyduje w Gorzycach.
 ks. Józef Fronczek
wikariusz w latach: 1980-1982
ur. 03 października 1949 w Radzionkowie, święcenia otrzymał 11 kwietnia 1974 w Katowicach.
Kapelan Jego Świątobliwości, kanonik honorowy, dziekan, archidiecezjalny duszpasterz: górników, kościelnych. Proboszcz w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie, kustosz sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej.
 ks. Czesław Centner
wikariusz w latach: 1980
ur. 12 lipca 1952 w Jastrzębiu Zdroju, święcenia otrzymał 23 marca 1978 w Katowicach.
Dziekan, kierownik duchowy Kurii Świętochłowickiej Legionu Maryi. Proboszcz w parafii św. Józefa w Zgodzie.
 śp. ks. Alojzy Diskau (?-1998)
wikariusz w latach: 1980
 ks. Józef Kupka
wikariusz w latach: 1977-1980
ur. 16 listopada 1937 w Mysłowicach, święcenia otrzymał 24 czerwca 1962 w Katowicach.
Emeryt.
 ks. Reinhold Gnida
wikariusz w latach: 1974-1977
 ks. Józef Czwienczek
wikariusz w latach: 1971-1974
 śp. ks. Paweł Kaszuba
wikariusz w latach: 1968-1971
ur. 05 września 1938 w Piekarach Śląskich, święcenia otrzymał 24 czerwca 1962 w Katowicach.
 ks. Henryk Kuś
wikariusz w latach: 1965-1968
 śp. ks. Stanisław Płaza (?-1995)
wikariusz w latach: 1962-1965
 śp. ks. Feliks Hanusek
wikariusz w latach: 1959-1962
ur. 24 marca 1934 w Radostowicach, święcenia otrzymał 21 czerwca 1959 w Katowicach.
 śp. ks. Antoni Szymała
wikariusz w latach: 1956-1959
ur. 16 stycznia 1931 w Ornontowicach, święcenia otrzymał 05 czerwca 1955 w Katowicach.
 śp. ks. Karol Nawa (1915-2013)
wikariusz w latach: 1955-1956
ur. 25 listopada 1915 w Zakrzowie (diecezja opolska), święcenia otrzymał 21 listopada 1939 w Katowicach.
Dr teologii, kanonik honorowy. Zmarł 3 stycznia 2013.
 


ks. Józef Różański (1938), ks. Władysław Kręczkowski (1931), ks. Józef Kaduk (1917), ks. Franciszek Nowak (1913), ks. Jan Ploch (1909-1913), ks. Franciszek Drozdek (1907-1909), ks. Paweł Tomasik (1905), ks. Hugon Kinzer (1898-1899), ks. Eugeniusz Anders (1897-1899), ks. Antoni Czajka (1894-1897), ks. Karol Neugebauer (1893), ks. Franciszek Wanke (1886-1893), ks. Alojzy Kocurek (1884), ks. Jan Włoczka (1871-1884), ks. Franciszek Kandziora (1868-1871), ks. Wilhelm Wesoły (1868), ks. Józef Kudziełka (1863-1868), ks. Franciszek Arnold (1861-1863), ks. Józef Konsalik (1861), ks. Józef Frieben (1848), ks. Karol Icheu (1845-1847), ks. Teodor Seipert (1843-1845), ks. Jan Perkatsch (1842-1843), ks. Józef Frieben (1835-1836), ks. Karol Mrozik (1831-1832), ks. Józef Latosiński (1817), ks. Jan Gnymski (1809), ks. Alojzy Baffelt (1805).

© 2004-2018 Parafia Chełm Śląski. All rights reserved